Halloween is a phenomenon celebrated in our country, but has become one of the world’s longest known, celebrated by Christians as festivals, dresses and parties. How much of what you know about Halloween is true?

1. Cadılar Bayramı Adı nereden geliyor?
Cadılar Bayramı adı geliyor?
All Hallows ‘Eve veya All Saints’ Eve denilen bu isim Cadılar Bayramı’na döndü. Bu tarih, azizleri, şehitleri ve ölüleri hatırlamak ve kutsamaktı.

2. Dini Kökenler ve Hristiyanlık
Dini Kökenler ve Hristiyanlık
Pagan ve Şaman olan bu tatil yeri Keltlerin hasat festivalidir. Daha sonra, Hıristiyanlık genişleğinde, kilise olayı ele aldı ve Cadılar Bayramı’nı tek tanrılı bir tatil haline getirdi.

3. Diğer Dinlerde
Cadılar Bayramı Kutlamaları Diğer Dinlerde Cadılar Bayramı Kutlamaları
Müslüman ülkelerdeki muhtemelen Cadılar Bayramı’nın en coşkulu kutlamasıyız. Yahudiler bu bayramı kutlamıyor. Sadece Amerika’da yaşayan Yahudileri kutlamak; Bunu Hıristiyan unsurlarını arındırarak yaparlar.

4. Neden Balkabağı?
Neden Balkabağı?
Sebzeler oyulmuş ve fenerler ilk 700 yıl önce Maori’de bulunmuştur. Cadılar Bayramı için kabak oyma, İrlanda’da 19. yüzyılda başlamış bir şeydir. Kötü ruhları kaçırmak için kullanıldığı söyleniyor.

5. Cadılar Bayramı’nda
Ne Yenir Cadılar Bayramı’nda Ne Yenir?
Filmlerde izlediniz; çocuklar şeker turne evler toplamak. Bu gelenek, Keltlerin zamanından kalmadır: O sırada, sokaklarda dolaşan ruhları memnun etmek için şekerlemeler ve tatlı şeyler kalmıştı. Kabuklu yer fıstığı, elma şekeri, tatlı mısır, kabak çekirdeği gibi bazı yiyecekler Cadılar Bayramı ile özellikle İngiltere ve çevresinde tespit edilmiştir.

6. Çok korkuyor musun?
Çok mu korkuyorsun
Cadılar Bayramı korkusu üzerine inşa edilmiş bir şölen evet. Ancak günümüzde korkudan ziyade eğlence için kutlanmaktadır. Fakat hala çok korkmuş olduğunu düşünmüyor musun? Var. Bir fobisi bile var. Cadılar Bayramı fobisi: Samhainophobia.

7. En Büyük Kabak, En Hızlı Kabak Oyucu
En Büyük Kabak, En Hızlı Kabak Oyucu
Cadılar Bayramı için oyulmuş en büyük balkabağı 379 kilogramdı. En hızlı kabak Stephen Clarke. Büyük bir balkabağı çalması 24.03 saniye sürdü.

8. Cadılar Kısmet dileyerek
Kısmet Kısmet dileyerek
Onlar Cadılar Bayramı için ateşe çarşaf kuru ise kendi İskoç kocaları onlara görünür olacağına inanıyoruz. Bazıları, aynı gece evin merdivenlerinden inerken aynaya bakarlarsa sevdiklerini göreceklerini düşünüyorlardı. Ama eğer gece yarısı yaparsan.

9. Bayramda Çocukları
Öldürmek Bir
Bayramda Çocuk Öldürmek 1974’te Cadılar Bayramı’nda ölen Timothy O’Bryan’ın zehirlendiği bulundu. Araştırma sonucunda, babalarının tüm kardeşler için hayat sigortası olduğu ve kendi oğlu Timothy’yi 20.000 dolara öldürdüğü anlaşılmıştır. Devrilmiş!

10. Bunlar Daima Amerika’nın Oyunları
Bu Daima Amerika’nın Oyunları
Avustralya ve Fransa gibi bazı ülkelerde, bu festival ya hiç kutlanmıyor ya da küçük bir grup tarafından kutlanıyor. Sevmiyorlar ve Amerikalıları para kazanmaya çalıştıkları için eleştiriyorlar.

11. Witches
witches
Witch meaning witch in English origin wicce and meaning wise woman. While these women were once respected people, they became unwanted people under the pressure of religion and church and started to be burned.

12. Who Is This Jack-O-Lantern
Who’s Jack-O-Lantern
These carved pumpkins come from an Irishman named Jack. Jack, who is very stingy, has tricked the devil into putting his shoe upside down. And that’s why he got fired from both heaven and hell. He is cursed forever for wandering around the world. It is believed that he carried a lantern and tried to mislead people.

 

13. Oh cat cut!
Black cats are said to bring bad luck. We don’t even want them on the road. Halloween Halloween is approaching and destroying black cats that day. Some of their nonsense beliefs, such as the devil or worship of superstition, ask them not to want to harm black cats.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here