Kabarcık Gofretler CRAZY eğlenceli, gerçekten kolay ve tamamen lezzetli. Onlar bir yumurta gözleme, neredeyse krema tadımı ve kahvaltı için yenebilir ya da ŞAŞIRTICI eğlenceli dondurma dondurma konileri haline getirilebilir!

Demirdeki gofretleri ne kadar uzun pişirirseniz o kadar net olurlar … bu yüzden koniler için altın olana kadar pişirdim. Tamamen koni şeklinde kalmıyorlar, bu yüzden dondurma yapmak için onları yerinde tutmak için bazı kağıt koniler yaptım… ya da kolayca bir bardak kullanabilirsiniz. Çocuklarım bunlar için korktu!

Ayrıca bu yaz bir dondurma partisi yapmak da eğlenceli olurdu! Onları öne çıkarmak istiyorsanız, alüminyum folyodan (bir kalıp gibi) bir koni oluşturabilir ve şekillendirmek için hala sıcakken gözleme etrafında katlayabilirsiniz. Soğumalarına izin verin.

 

Kabarcık Gofretler

 • Kurabiye ve Bardaklar Hazırlama
 • Süre: 10 dak Cook
 • Süre 25 dakika
 • Toplam Süre: 35 dak
 • Ürün: 5
 • gofretler 1

malzemeler

 • 6 yumurta akı, tepeleri sertleştirmek için dövülmüş
  3 yumurta sarısı
  3/4 su bardağı pudra şekeri
  6 yemek kaşığı tereyağı, erimiş
  1 yemek kaşığı vanilya
  3/4 bardak süt
  1/2 çay kaşığı tarçın
  1/8 çay kaşığı tuz
  1 1/2 çay kaşığı kabartma tozu
  1 1/4 su bardağı kek unu

Talimatlar

Karıştırıcınızın kasesinde, 6 yumurta akını çırpma teli tutturularak sert tepe noktaları oluşana kadar çırpın. Kenara koyun.

Yumurta sarısını, şekeri, tereyağını, vanilyayı ve sütü yumuşak bir kapta çırpın. Kombine kadar tarçın, tuz ve kabartma tozunu karıştırın. Son olarak, topak olmayana kadar unu karıştırın.
Yumurtanın beyazının yarısını, bir araya gelinceye kadar karışıma katlayın ve sonra kalan yumurtanın beyazlarını hafifçe katlayın.
Waffle demirini ön ısıtın. Waffle demirini az miktarda meyilli ile doldurun, meyilliyi tamamen kaplanacak şekilde açın. Ütüdeki kapağı kapatın ve 5 dakika pişirin. Hafifçe kızartıldığında waffle demirin içinden çıkarın. Waffle’ı ne kadar uzun pişirirseniz o kadar net olur.

notlar

Gofretler pişirirken, waffle makinesinden bir miktar meyilli dökülmeyi alıyorum, bu yüzden temizlemesine yardımcı olmak için waffle demirinin altına birkaç kağıt havlu yerleştiriyorum.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here